Dearest gentle readers, het is jullie vast niet ontgaan dat sinds vandaag een nieuw seizoen van Bridgerton op Netflix staat. En hoewel dit voornamelijk om Benedict en zijn geheimzinnige Lady in Silver draait, spelen ook moeder Violet Bridgerton, de Queen en Lady Danbury opnieuw een belangrijke rol: dat vertelden ze ons begin deze week hoogstpersoonlijk.ย
Gebaseerd op de gelijknamige boekenreeks van Julia Quinn, wisten de liefdesperikelen van de Bridgerton-telgen de afgelopen jaren miljoenen kijkers te boeien. En daar gaat de populaire Netflix-serie – een van de populairsten aller tijden – voorlopig nog even mee door.
Benedict en zijn Lady in Silver
De verwachtingen voor het vierde seizoen zijn dus hooggespannen. Doorheen de acht nieuwe afleveringen, die in twee delen op Netflix verschijnen: deel 1 op 29 januari en deel 2 op 26 februari, volgen we Benedict Bridgerton (Luke Thompson), wiens leven een onverwachte wending neemt wanneer hij op een bal de mysterieuze Lady in Silver ontmoet. Maar niet alleen: zo zien we de ontluikende romance tussen Lady Bridgerton en Lord Marcus Anderson zich verder ontplooien en bereikt de vriendschap tussen de Queen en Lady Danbury een impasse.
Op de thee bij Ruth Gemmel, Adjoa Andoh & Golda Rosheuvel
Violet stelt zich dit seizoen opnieuw open voor romantiek en verlangen. Ze kiest voor zichzelf, misschien wel voor het eerst. Hoe benaderde jij die verschuiving in je personage?
Ruth Gemmel: “Wel, ik had het hele vorige seizoen om al wat te flirten met de geweldige Daniel, dus dat hielp (lacht). Voor mij draait het vooral om de woorden in het script en wat je daarmee kan doen, en wat je in die woorden vindt. Kwetsbaarheid is een heerlijke plek om te zitten als acteur, omdat het je enorm veel geeft om mee te spelen. Het is iets wat we allemaal herkennen. Kwetsbaarheid kan krachtig zijn.”
Adjoa Andoh: “Bij oudere vrouwen zie je vaak stereotypes: de sterke, wijze vrouw, of de wat verstrooide oudere vrouw, of de verbitterde vrouw. Maar het idee dat รฉรฉn vrouw veel verschillende emoties kan omvatten, en dat fragiliteit en kwetsbaarheid daar ook bij horen. Dat we personages zien die dat meemaken, dat is mooi, voor ons als acteurs, maar ook richting het publiek: dit bestaat.”
We zagen in de spin-off al het liefdesverhaal van Queen Charlotte en King George. Nu lijkt Violet aan een nieuw romantisch hoofdstuk te beginnen. Is het binnenkort de beurt aan Lady Danbury?
Adjoa Andoh: “Hallo, Shondaland? (lacht). In de Queen Charlotte-spin-off kregen we al een tipje van de sluier over de relatie tussen de jonge Lady Danbury en Violetโs vader. Maar we zagen ook haar verschrikkelijke huwelijk en de nare seks met haar man. Ze heeft jonge liefde gekend, een slecht huwelijk, liefde die te vroeg eindigde. Dus ja – misschien is het tijd dat zij ook iemand krijgt.”
Golda Rosheuvel: “Dit is een liefdesverhaal (wijzend naar zichzelf en Adjoa, nvdr.). Deze twee personages.”
Golda, heeft de spin-off volgens jou veranderd hoe we naar Queen Charlotte kijken?
Golda Rosheuvel: “Honderd procent, ook voor mij als actrice. Voorheen bestonden mijn kinderen alleen in mijn verbeelding, maar toen gaf Shonda Rhimes me mijn kinderen fysiek, om mee te interageren en een relatie mee op te bouwen. Dat heeft alles veranderd, op een mooie manier. En dat zie je ook terug in Bridgerton.”
Veel mensen waren dol op Queen Charlotte. Hebben we een tweede seizoen nodig?
Golda Rosheuvel: “Ik denk niet dat we een seizoen twee nodig hebben van Queen Charlotte. Maar het zou geweldig zijn om een ander personage binnen hetzelfde universum te volgen. De origin storyย van iemand anders.”
Misschien Lady Danbury?
Adjoa Andoh: “Misschien. Naar Sierra Leone.”
Ruth Gemmel: “Mag ik mee?”
Adjoa Andoh: “Ja!”
Netflix
Bridgerton seizoen 4 lijkt deel uit te maken van een bredere, langverwachte verschuiving in hoe vrouwen boven de vijftig worden geportretteerd in films en series. Niet enkel als moeders of echtgenotes maar als emotioneel complexe en seksuele wezens. Hoe voelt het om deel uit te maken van die verandering?
Adjoa Andoh: “Wel, wij zijn die vrouwen.”
Ruth Gemmel: “Klopt, het is fijn om dat te mogen vertegenwoordigen en tonen. Want weet je, we sterven niet na een bepaalde leeftijd. Dus het is best mooi om dat allemaal te laten zien. We dragen een geschiedenis in ons mee en bagage, en dat is eigenlijk allemaal behoorlijk fantastisch.”
Golda Rosheuvel: “Het is belangrijk om te weerspiegelen wie er naar de serie kijkt. En zoals Adjoa eerder zei: dat is 50 procent van de bevolking.”
Hadden jullie het gevoel dat dit ontbrak, of misschien nog steeds ontbreekt, in films en series?
Ruth Gemmel: “Ik denk soms van wel.”
Golda Rosheuvel: “Het is grappig, want ik dacht hier gisterenavond over na en ik weet niet zeker of het ontbreekt. Ik dacht aan alle series die ik zelf kijk en die zijn allemaal gedreven door vrouwen vanaf een bepaalde leeftijd, ik zou zeggen veertig plus.”
Ruth Gemmel: “Maar voelt dat niet als een vrij recent fenomeen?”
Golda Rosheuvel: “Ik weet het niet, dat ben ik zelf nog aan het uitzoeken. Want je hebt Sex and the City, The Gilded Age – okรฉ, dat is recent – je hebt Matlock, Law & Order: Special Victims Unit, waar vrouwen het verhaal dragen. En ik probeer nog te begrijpen of ons dat is verteld en we het daarom geloven, of dat vrouwen eigenlijk altijd heel slim onder de radar zijn gebleven en fantastisch zijn geweest zonder expliciet te zeggen: kijk naar mij, ik ben een vrouw van een zekere leeftijd. Misschien is dat iets wat verandert, maar misschien zijn we er in al onze fabulousness gewoon altijd geweest. We doen het gewoon. We hoeven het niet uit te leggen. En net door het niet uit te leggen, worden we gevierd.”
Adjoa Andoh: “Misschien heeft het ook te maken met wat je zelf kiest om te kijken. Maar het is er. Het is er om bekeken te worden.”